(ВИДЕО) Лингард не знае за доста - со еврогол му донесе победа на Јунајтед

На Манчестер Јунајтед му требаа 84 минути за да го скрши отпорот на второлигашот Дерби во третото коло од ФА Купот..

На крајот победи со 2-0 со головите на Џеси Лингард и Ромелу Лукаку. Особено важен беше погодокот на Лингард кој постигна прекрасен погодок и ја продолжи својата фантастична серија во дресот на Јунајтед. Лукаку во финишот само стави точка.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top