(ВИДЕО) ЉУБЧО СО ХРАБАР ПРЕДЛОГ: ВМРО ДПМНЕ да му помогне на Заев со два гласа за да се спречат уцените од БЕСА!

Георгиевски со предлот од Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ..

Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски во интервју му предложи на Мицкоски да му ги даде потребните гласови на Заев за уставните промени со цел да се спречи уценувањето на Албанците.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top