(ВИДЕО) „Љубовта е сила, моќ” е новата песна на Гоце Петрески „Бананата“ и Анета Мицевска - Молика: Песна и спот за секоја пофалба

„Љубовта е сила, моќ“ е најновата песна на прилепчанецот Гоце Петрески, кој живее во Сиднеј, Австралија. Песната е дует со Анета Мицевска и групата „Молика“..

Музиката и текстот се креирани од таткото на Гоце, Иван Петрески, аранжманот е на Дејан Момироски, а песната е снимена во XL Studio. Видео спотот е снимен во Австралија. Видеото го сними Христијан Конески, кој исто така веќе извесен период работи и живее во Сиднеј, Австралија – oбјави порталот “Инфо Компас”.

Во продолжение уживајте во оваа прекрасна композиција:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top