(ВИДЕО) Македонците во Канада со многу емоција запеаја во еден глас “Велат не нема, ама еве сме”

Maкедонскиот естраден уметник Влатко Миладиноски ги забавуваше нашинците за Стара Нова година – Василица, во Торонто, Канада..

Салата каде беа собрани Македонците беше исполнета до последно место, а Влатко по кој знае кој пат направи атмосфера за паметење со неговата песна "Велат не нема". 

Mиладинвски моментално е на светска турнеја, а неговите настапи од Грција, Швајцарија и Канада, се селат во Холандија, Германија, Австралија и Словенија – вели тој за порталот "Порта.мк". 

Во продолжение уживајте во неговиот настап:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top