(ВИДЕО): Македонец го крена на нозе жирито на Х фактор во Бугарија

Кандидат од Македонија го крена на нозе жирито уште во првата емисија на најгледаното музичко шоу Х фактор..

“Дојдов до Бугарија, затоа што ова е нај престижното шоу во кое учесниците стануваат ѕвезди”, коментира Марио Арангеловски, кој за многу од нас е веќе познат на нашата сцена.

Ги повикуваме сите Македонци да гледаат онлајн Х фактор, изјави Криско. еден од судиите на ова музичо шоу. Малку покасно тој го даде своето да, на рок изведбата на нашиот Марио.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top