(ВИДЕО) Македонец од Сиднеј физички ја нападнал снаата на фудбалски натпревар

Црни скандали ја бијат Македонската заедница во Австралија..

Во Недела наутро се случни немил настан откако Миле Димовски ја нападнал својата поранешна снаа за време на фудбалски натпревар.

Австралиската јавност е посебно вознемирена поради тоа што насилничкиот напад се случил пред очите на мали деца кои што играле фудбал.

Првенствено таа го нападнала него на што Миле Димовски возвратил многу по агресивно.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top