(ВИДЕО) Македонскиот ММА борач Били Кузмановски победи во својот прв меч

Били гордо го прикажа македонското знаме по победата..

Во сабота, на 21 септември, 28-годишниот македонско-американски ММА-борец Били Кузмановски, во својата прва борба ММА Деби, го нокаутираше својот противник Кристијан Саломон за време на првото коло во округот Вестчестер, во Вајт Пленс, Њу Јорк.

За да продолжи да се бори понатмаму во турнирот на Били Кузмановски му се потребни 1000 следбеници за Инстаграм и затоа му треба вашата помош, неговиот Инстаграм профил можете да го посетите на следниот ЛИНК.

Честитки за Били и му посакуваме успешна кариера!Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top