(Видео): Манчестер Јунајтед конечно со победа

Тимот од „Олд Трафорд“ два пати беше во негатива, но, сепак, успеа да излезе како победник..

Манчестер Јунајтед се уште ја бара претпознатливата шампионска форма и со многу мака и пресврт славеше со 3:2 над Стоук.

Манчестер Јунајтед освои три бода, со пресврт против Стоук (3-2) на домашен терен.

Јунајтед со 14 бодови останува на осмата позиција со осум бодови помалку од лидерот Арсенал.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top