(Видео): Манчестер Јунајтед совладани од Вест Бромвич Албион

Манчестер Јунајтед загуби од Вест Бромвич Албион со 1-2..

Манчестер Јунајтед загуби пред своите фанови од Вест Бромвич Албион.

Амалфитано го донесе Вест Бромвич во водство од 1:0 во 54. минута, три минути подоцна Руни израмни на 1:1, но Берахино во 67. минута вторпат го шокираше „Олд Трафорд“ донесувајќи му три бода на Вест Бромвич Албион.

Горан Попов не беше во победничкиот тим на гостите, го гледаше мечот од клупата за резервни фудбалери. Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top