(ВИДЕО) Мелани Тарчуловска со ангелски глас на „Голден војс Малта 2020“

Мелани Тарчуловска го покажа својот талент и гласовни способности на онлајн натпреварот „Глоден војс Малта 2020“..

15-годишната Мелани ја испеа песната „When I was your man“ од Бруно Марс и звучеше извноредно.

Фестивалот „Golden Voice“ има свој канал на Јутјуб на кој е поставено видеото со Мелани. Оценувањето трае до 04.07.2020 а, победниците ќе се избираат според бројот на позитивните коментари под самото видео.

Вреди да се слушне овој ангелски глас.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top