(ВИДЕО) Меркел проговори за постојаното тресење: Нападите како доаѓаат, така си одат

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска уште еднаш, по третпат во еден месец, е видена како се тресе..

Меркел се тресеше овој пат додека стоеше покрај финскиот премиер Антонио Ринеа.

Таа, на прес-конференцијата по состанокот со Ранеом, рече дека е добра.

– Во ред сум. Луѓето не треба да се грижат за мене “, рече таа, и продолжи:

„Испив најмалку три чаши вода, кои ми беа потребни и сега ми е многу добро”.

Таа додаде дека е убедена дека ваквите реакции „како доаѓаат, така си одат”.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top