(ВИДЕО) Мицкоски им се обрати на пензионерите

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку видео им се обрати на пензионерите од Македонија..

Како што истакна лидерот на опозицијата, нив им е потребна вистинска грижа, а не празни ветувања.

„Она што го имате сега е далеку од она што вистински го заслужувате. Се обврзуваме на 20% повисоки пензии, поволности за туристички патувања и повеќе други мерки за безгрижна старост“, истакна Мицкоски.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top