(ВИДЕО) Мицкоски најави протести во мај за уривање на Зоран Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од сопиште најави дека ВМРО-ДПМНЕ во мај ќе започне протести за уривање на власта на Зоран Заев..

-Јас и денеска му кажав следниот пат да не се мачи да ме става во кругчиња, во мај, еве уште од сега му кажувам, немој да ме ставаш ниту во кругчиња, ниту во квадратчиња, повторно ќе бидам со народот и од мај заедно со народот ќе тргенеме и ќе те урнеме и ќе ти го покажеме вистинското место на темната страна на историјата, рече Мицкоски.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top