(ВИДЕО) Мицкоски: Работниците заслужуваат подобро

Соопштение на лидерот на опозицијата..

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешната честитка по повод 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот посочува дека унапредувањето на правата на работниците е константен процес во кој клучна улога има владата на една земја.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top