(ВИДЕО) Милошоски со бебето во раце објави дека го поддржува протестот за зачувување на уставното име

За време на пораката, Милошоски во раце го држи своето бебе.

,,Барањето на Грција за менување на Уставот на Република Македонија, при решавање на  спорот за името , е мешање во нашите внатрешни работи и ништо што задира во овие прашања и во нашиот идентитет , не треба да се прифати. Денешниот протест може само да и биде од корист на Македонија , па и на секоја влада, без оглед која политичка власт ја раководи и јас ќе присуствувам на протестот“, – објави на својот Фб профил Антонио Милошоски од ВМРО ДПМНЕ преку видео порака.

За време на пораката, Милошоски во раце го држи своето бебе:Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top