(ВИДЕО) Митинг на Силјановска и ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Стартуваше изборната камапњата..

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска- Давкова на вечерашниот митинг во Охрид кажа дека ако биде избрана нема да може да веднаш да го смени името Северна Македонија, но дека ќе дојдат одговорен претседател, одговорен парламент и нов состав на Уставниот суд и со една уставна промена ќе го заштитат името со клаузула за непроменливост.



Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.



Scroll To Top