(ВИДЕО) Морето исфрли огромен крст на брегот, верниците тврдат тоа е божји знак

Голем број верници и набљудувачи се собраа на една од плажите во Јужна Флорида откако на нејзиниот брег исплива огромен дрвен крст..

Според пишувањата на американските медуми, некои од насобраните граѓани сметаат дека крстот е некој вид свет знак.

Од друга страна, официјално соопштение за каков крст се работи и од каде во океанот, се уште нема.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top