(ВИДЕО) Мост се урна над рибарски бродови во Тајван

Мост над заливот во крајбрежјето Нанфанго на североистокот на Тавјан се срушил врз рибарски бродови, а во несреќата повредени се повеќе од 20 лица, а има и исчезнати..

Ројтерс пренесува дека мостот, долг 140 метри поклопил неколку рибарски бродови. кои во моментот на несреќата се нашле под него.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top