(ВИДЕО) Мурињо не може без глупости, дури и кога неговиот тим победува

Тежок камен му падна од плеќи на Жозе Мурињо по голот што го постигна Маруан Фелаини во финишот од дуелот со Јанг Бојс..

Со него Манчестер Јунајтед дојде до победа од 1-0 и избегна својата судбина во Лигата на шампионите да ја решава во последното коло на Местаља.

А, кога Фелаини постигна гол, Мурињо направи шоу, ги фрли шишињата кои стоеја до клупата за резервни играчи и на тој начин го демонстрира олеснувањето.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top