(ВИДЕО) Музичарите не мируваат во време на пандемија

Група на Македонски музичари најдоа начин како да се докажат преку социјалните мрежи.

Група на Македонски музичари од Мелбурн и Битола најдоаа начин да ги развеселат љубителите на музиката во овие тешки и неизвесни времиња.

Имено, тие на Фејсбук објавија видео во кое што секој од нив свири од својот дом. Видеото досега има 27,000 прегледи.

Групата беше составена од: Никола Зацески - Соло Изведувач, Дарко Кулевски - Хармоника, Бојан Димитровски - Пијано, Бојан Ивановски - Гитара, Филип Ристевски - Кларинет, Христијан Вендиоски - Ударни.

Погледнете го видеото: Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top