(ВИДЕО) На повидок голем СКАНДАЛ во Англија: ФА вечерва го „прошверцува“ Сити

Одличен меч одиграа вечерва Свонси и Манчестер Сити во рамки на 1/4 финалет од ФА Купо, а на крај славее „граѓаните“ по неверојатен пресврт со 2-3..

Иако Сити беше голем фаворит, сепак тимот од Чемпионшип поведе со 2-0.

Сепак Бернардо Силва во 69. минута намали на 2-1, а потоа Агуеро од сомнителен пенал во 78. мнута изедначи на 2-2, за да истиот играч минута пред крајот на мечот од очигледен офсајд погоди за победа.

Иако беше евидентно дека Аргентинецот е во недозволена ситуација, сепак голот беше признат сооглед на тоа што ВАР немаше. Токму овој момент го прави ова скандалозно сооглед на тоа што за овој меч нема делегирано ВАР,  за разлика од оној помеѓу Кристал Палас и Манчестер Јунајтед.

Се доаѓа до впечаток дека двата лути ривали од Манчестер немаат ист третман.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top