(ВИДЕО) На ромскиот бал Амди Бајрам се појави како султан

Амди Бајрам на овогодинешниот ромски бал во Александар Палас се појави облечен како султан..

Гостите ги забавуваше Азис, Енерџи бенд од Врање, Србија, како и познатиот ромски музички пеач, Бернат Ервин,а ѕвезда на вечерта беше познатата ѕвезда на Ромите од Лесковац, Звонко Демировиќ. 

За првите три најубави девојки за 2018, организаторот подготви награди, а главната награда беше патување во Дубаи и Истанбул (Босфор).

Видеото можете да го видите овде


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top