ВИДЕО: Најдоброто од НБА за 2013

Како најатрактивна и најсилна лига во светот, НБА изобилува со фантастични потези.

Во последните денови од годината најчесто ги гледаме и се потсетуваме на настаните кои ја одбележаа истата. На ред дојде и најсилната кошаркарска лига во светот, американската НБА лига.

Како најатрактивна и најсилна лига во светот, НБА изобилува со фантастични потези и кошаркарски ремек-дела на речиси секој натпревар. НБА лигата ги избра најдобрите потези кои ја одбележаа 2013-та година, а на вас останува да уживате...

Најскпектакуларните поени:


Поени со звукот на сирената:


Најдобрите забивања:


Најдобрите блокади:


Најдобрите асистенции:


Најдобрите "кросовери":


Најсмешните моменти:
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top