(ВИДЕО) Најмоќната изведба досега! Влатко Стефановски и неговиот син ја изведoја “Учи ме мајко карај ме” на “Златна Буба Мара”

Влатко ја доби “Златната Буба Мара” за албумот на годината насловен како “Мајчин јазик”..

За сите кои ја пропуштија овогодишната највозбудлива “Златна Буба Мара”, излезе видео од изведбата на песната “Учи ме мајко карај ме”, од македонскиот виртуоз на гитара Влатко Стефановски и неговиот син Јан.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top