(ВИДЕО) Најнов гаф: На кој народ му припаѓа Заев?

Премиерот Заев во нова вербална авантура избегнувајќи да ја употреби придавката македонски претставувајќи го македонскиот народ како мултиетнички..

Во говорот при добивање на награда во Сараево тој искажува во исто време и политичка, правна и логичка небулоза.

Мултиетнички можат да бидат државата или општеството но народот може да биде само Македонски, Турски, Албански, Српски….Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top