(Видео) Најубавиот град во светот Мелбурн ја дочека Новата 2014 година

Спектакуларен огномет.

Мелбурн градот кој и годинава се закити со титулата најубав град во светот ја дочека Новата 2014 година со спектакуларни огномети.

Во Мелбурн живеат многу македонци, а воедно таму е и најголемата македонска заедница надвор од матичната земја.

На централната манифестација во центарот на Мелбурн меѓу милионските посетители беше и Генералниот Конзул на Република Македонија во Мелбурн Бети Коруноска со своето семејство. 

Фаланга ви предлага да го погледнете видеото и да уживате.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top