(ВИДЕО) Нема да има предвремени избори, вели Заев

Премиерот Зоран Заев по Централниот одбор на партијата во Охрид, изјави дека ќе има реконструкција на Владата, а нема да има предвремени избори..

Премиерот истакна дека промените треба да завршат, а Владата со целиот свој капацитет да ги реализира реформите. 

Заев исто така додаде дека промените ќе ги почувствуваат неколку министри и околу 20 директори во државава.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top