(ВИДЕО) Несторовски не може да престане да дава голови

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски повторно се запиша во листата на стрелците во Серија Б..

На гостувањето кај Беневенто, Палермо победи со 2-1, а нашиот напаѓач го отвори резултатот во 42. минута.

Палермо го држи чекорот со второпласираниот Лече, а Несторовски скокна на делба на петтата позиција на листата на стрелците со 12 гола оваа сезона.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top