(ВИДЕО) Никој како Златан: Повторно на свој начин ги средуваше работите на теренот

Златан Ибрахимовиќ не успеа да постигне гол против Аталанта..

Ибра одигра добар натпревар, тој не постигна гол, но повторно, еден од неговите потези го привлече вниманието на социјалните мрежи.

Ханс Хатебоер се обиде да се избори за место веднаш покрај Лукас Биглија. Го турна кон Златан, а потоа овој го грабна за задниот дел на вратот.

На крајот, никој не направи ништо. Ибрахимовиќ повторно ги реши работите на свој начин и помина без јавна опомена. Тој е неверојатен.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top