(ВИДЕО) Никола Ставрески ексклузивно за МАК ФМ од Перт

Дневно политичките случувања во Република Македонија главна тема на интервјуто.

Водителот  на емисијата „Непокор“ Трајче Трајковски која се емитува на брановите на Македонското радио МАК ФМ од Перт, Западна Австралија направи интервју со Уредникот на порталот „Фаланга“ од Мелбурн Никола Ставрески.

Главна тема околу која се водеше дискусијата беше дневнополитичката ситуација во Република Македонија како и последните случувања со релативно новата влада на чело со Зоран Заев.

Се начнаа теми за правење паралеле помеѓу владеењето на Груевски и владеењето на Заев, дијаспората и нејзиното право на глас, како и за последната најактуелна тема околу договорот со Бугарија и многу други.

На линкот подолу проследете го целото интервјуCopyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top