(ВИДЕО) НИНЏА КЕНГУР: Велосипедист нокаутиран во Австралија

Жена која возела велосипед била нокаутирана од див кенгур кога и го пресекол патот по кој возела..

Особено интересно е што сето тоа се одиграло на државниот празник Денот на Австралија, а судирот со кенгурот можеби е можеби и „најавстралиска“ работа која може да ви се случи.

Ребека, како медиумите ја идентификувале жената, уживала во возењето велосипед со пријателите во Квинсленд, кога од никаде се појавил кенгурот. Судирот со камерата го снимил велосипедистот кој бил зад неа.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top