(ВИДЕО) Ниту дождот од куршуми не ги запре руските специјалци: Тргнаа по убиениот другар, сириските исламисти немаа шанси

Во јавноста се пуштени снимки од акцијата на руските специјалци во Сирија во 2015 година, чија цел била извлекување на телото на убиен руски војник..

Војникот паднал во борбата со терористите од Исламската држава, а командата донела приоритетна задача неговото тело да биде извлечено од боиштето за да не падне во рацете на терористите.

На снимакта се гледа напредувањето на руските специјалци низ пустината и борбата да се дојде до паднатиот борец.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top