(ВИДЕО) Нов блесок на Ибрахимовиќ

Златан Ибрахимовиќ (36) потворно е тема во американските медиуми, откако со своите голови им ја обезбеди шетата победа на ЛА Галакси..

Златан Ибрахимовиќ (36) потворно е тема во американските медиуми, откако со своите голови им ја обезбеди шетата победа на ЛА Галакси.

ЛА Галакси, во рамките на 15.коло во првенството на САД, со 3:0 го порази Реал Солт Лејк.

Погодоци немаше во првите 60.минути, а потоа за 420 секунди, Ибраимовиќ постигна два гола.

Во досегашнуот дел од сезоната Ибрахимовиќ постигнал седум гола.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top