(ВИДЕО) Нова победа на Македонскиот ММА борач од Австралија Пеце Наумовски

Пеце продолжува да реди успеси и победи во ММА..

Македонецот Пеце Наумовски позат по големиот број освоени златни медали и први места во карате сега се натпреварува во ММА каде што исто така бележи забележителни успеси.

Имено неодамна тој го совлада Џејк МекЛарди на ΗΕΧ Fight Series во Мелбурн 2018 каде што Пеце се бореше како вистински лав.

Погледнете ја целата борба на следното видео:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top