(ВИДЕО) Новинар го расплака херојот на Тотенхем со видео од бразилски коментатор

Aко херојот на Тотенхем не заплака после голот во 96-та минута, тогаш мораше да пушти некоја солза во микс зоната, а на тоа го натера еден новинар..

Имено, новинарите на телефонот му покажаа видео како коментаторите на бразилската телевизија го доживеаа неговиот трет гол, а откако го изгледа истото Моура заплака.

Секако дека тоа беше емотивна ноќ за фудбалерот на Тотенхем кој не можеше да ги опише емоциите.

„Тешко ми е да зборувам, многу сум среќен во овој момент“, прокоментира Моура на почетокот и потоа од кога се собра продолжи:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top