(ВИДЕО) Обраќање на Филип Петровски до членовите на ВМРО-ДПМНЕ

Филип Петровски со порака до делегателите и членовите на ВМРО-ДПМНЕ..

Филип Петровски се обрати преку фејсбук до делегателите и членовите на ВМРО-ДПМНЕ, кажувајќи дека членовите на партијата се душата на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој се изјасни дека членовите на партијата се користат само кога има протести и кога е потребна бројка.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top