(ВИДЕО) Ограбен автомобилот на наш македонец во Мелбурн

Да го фатиме крадецот од Томастеон.

Денес во раните утрински часови поточно околу 6 часот во населбата Томастеон во Мелбурн бил ограбен автомобилот на наш македонец.

Имено автомобилот бил паркитан во дворот кога крадецот влегол и од него украл компјутер, паричник со документи и пари.

За среќа сигурносните камери добро го снимиле ограбувачот. 

Се молат сите кои ќе го препознаат арамијата да се јават во полициската станица во Епинг на 94098100 или 0420 641 877Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top