(ВИДЕО) Октоберфест може да почне!

Овој најголем фестивал за пиво ќе трае 16 дена до 6. октомври..

Најголемиот фестивал на пивото во Германија, Октоберфест, започна денеска во Минч. Фестивалот, со првата кригла утрово, го започна мајорот Кристијан Уд, со два удари со неговото чеканче и со традиционалниот плач.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top