ВИДЕО: Организаторот на протестите, Дурловски, во џип, другите по дождот до Собрание

Дурловски, во џип, другите по дождот..

Актуелениот директор на Македонската опера и балет и предводник на протестите на „Иницијативата за заедничка Македонија“ Игор Дурловски вчера наместо по дождот да продолжи заедно со протестантите кон Собранието, тој си влезе во неговиот луксузен џип и ги остави другите да киснат, пренесе Центарњуз.

– Вака се сака сопствената држава. Ова не е натчовечки напор, напротив ова најчовечки напор. И на дожд, и на студ, и на сонце, а ако треба и на снег, тука сме на нашата патека и не си одиме дома, порача на денешниот протестен марш во Скопје еден од организаторите на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top