(ВИДЕО) Осуммина повредени во експлозија во рафинерија во Босански Брод

Повредени се осум лица..

Синоќа околу 21 и 30, одекна силна експлозија во рафинеријата во Босански Брод, по што дел од неа се запали.

По еден час се слушнале уште две послаби експлозии. Детонациите се слушнале во Славонски Брод во соседна Хрватска.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top