(ВИДЕО) Отсега на Фејсбук наместо профилна фотографија може да ставите видео

Ако една слика вреди 1000 зборови, тогаш замислете колку вреди видео од 7 секунди, 7000 зборови или малку повеќе..

Всушност, Фејсбук понуди опција од својата профилна фотографија да направите профилно видео, јавува N1.

Опцијата за гиф сликичка е достапна веќе долго време, но сега – вистинско видео може да послужи како ваш прв идентификатор на најпопуларната друштвена мрежа во светот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top