(ВИДЕО) Оваа европска престолнина прва ја дочека Новата година

Со голем огомент на Црвениот плоштад Москва е првата европска престолнина која ја дочека Новата година..

Заедно со Москва, Новата година меѓу првите ја дочекаа Анкара, Ереван, Тбилиси и Минск. 

Рускиот претседател Владимир Путин им порача на граѓаните да се сакаат, почитуваат, и да си ги простат грешките. Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top