(ВИДЕО) Падна снег во Австралија!

Во Квинсленд после долго време падна снег.

Во делови на јужен Квинсленд падна снег, што е исклучително ретка појава во овој дел од Австралија.

Со снегот дојдоа и ниски температури и силни ветрови, невообичаени за овој период од годината.

Западно од Брисбејн е измерена најниска температура од минус 4,6 степени.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top