(ВИДЕО) Паника и вознемиреност во Белата куќа, поради петарда

Неколку часа по пукањето во зградата на командата на Морнарицата во Вашингтон,.

Неколку часа по пукањето во зградата на командата на Морнарицата во Вашингтон, во која беа убиени 12 лица, во дворот на Белата куќа непознат маж фрлил петарда, што предизвика паника.

Погледнете во видеотоCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top