ВИДЕО: Папата Франциск пристигна во Бугарија

Папата Франциск утрово во 9 часот по локално време, слета на аеродромот во Бугарија..

Тој ќе биде во дводневна посета на Бугариа, по што со авион ќе слетна на аеродромот Скопје во Северна Македонија.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top