(ВИДЕО) Папата не му дозволи на Заев да му ја бакне раката

Папата Франциск пристигна на скопскиот аеродром, а таму беше пречекан од претседателот Ѓорѓе Иванов и премиерот Зоран Заев..

Во моментот кога премиерот Заев тргна да му ја бакне раката, папата не му дозволи. Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top