(ВИДЕО) ПАТРИОТСКА ЗАШТИТА: Адвокатот Тони Менкиноски на судењето за „Шпански скали“ дојде со маска со извезено 16 крако сонце

На неговта црвена медицинска маска е извезено Сонцето од Кутлеш..

Адвокатот на Миле Јанакиески во процесот ,,Шпански скали“, Тони Менкиноски, кој воедно е и функционер на ВМРО ДПМНЕ, дојде со ,,патриотска“ заштитна маска на суд.

Тој вели дека нема случај, дека судскиот процес во кој е првообвинет Миле Јанакиески е политички, иако има конкретна материјална штета и државната парцела на градскиот плоштад е продадена на албанска фирма за да ги гради несудените Шпански скали.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top