(ВИДЕО) ПЛАМЕНОТ ГОЛТА СЕ ПРЕД СЕБЕ: Грција гори - луѓето ги напуштаат своите домови!

Жителите на планинскиот предел западно од Атина ги напуштаа своите домови поради пожарот во кој изгоре цела борова шума..

Грчките пожарникари изјавуваат дека во борбата против пожарот на планината Гаранеија, учествувале 5 авиони, два хеликоптери, 30 противпожарни возила и 70 пожарникари.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top