(ВИДЕО) Погледнете со што се справуваат пожарникарите во Австралија

Австралиските пожарникари продолжуваат да се борат со пожарите..

Група на пожарникари од Нов Јужен Велс го снимиja застрашувачкиот момент кога нивниот камион одеднаш беше опколен од пожар. 

Тие беа принудени да се засолнат во камионот додека минуваа низ огнениот фронт. на нивна среќа, противпожарниот камион беше отпорен на тие екстремни температурии, и тие успеаја да се спасат.

Погледнете го виеото го беше објавено на 9news:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top