(ВИДЕО) Последните моменти од победата на Вардар

Погледнете како изгледаа последните моментие од финалето на Лигата на Шампионите..

Втората европска титула во историјата во турбулентен период го стави македонскиот шампион Вардар во фокусот кај сите регионални, но и европски медиуми, откако црвено-црните вчера го победија унгарски Веспрем и ја напишаа најубавата спортска бајка.

Во финалето „црвено-црните“ го победија Веспрем со 27-24 и станаа единствен тим од регионот со две титули во ЕХФ лигата на шампионите. 

Игор Карачиќ беше избран за МВП на Ф4 турнирот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top